Úvod > Obec > Aktuality > Pokusný vrt - výzkum vlivu čerpání vody na hladinu vody ve studních

Pokusný vrt - výzkum vlivu čerpání vody na hladinu vody ve studních

Vážení občané,

žádáme majitele studní poblíž biocentra u soutoku Blaty se Zlatou stružkou o umožnění měření hladiny vody v jejich studních. Měření bude probíhat po dobu dvou měsíců v období leden až březen 2015. K měření je vhodná studna, k níž je snadný přístup, a bude zde možno měřit výšku hladiny vody každý den ráno před zahájením čerpání vody majitelem.

Místo pokusného vrtu

Zájemce prosíme, aby se přihlásili osobně, telefonicky nebo písemně na OU     v Těšeticích do konce roku 2014.

Obec teprve podle výsledků tohoto měření zváží, zda dá povolení k trvalému čerpání vody na jejím území. Případné čerpání vody v budoucnosti by se mělo pozitivně projevit na stabilizaci ceny vody pro občany připojené k vodovodní síti.